Субота, 11.05.2024, 07:35
Вітаю Вас Гость | RSS

Персональний сайт Стеценко Н.І.

Наш чат
200
Форма входу

Пошук

Головна » 2012 » Березень » 23 » Ліна Костенко. «Крила»
10:40
Ліна Костенко. «Крила»


Тема.      Ліна Костенко  . «Крила». Глибоке духовне наповнення людини -  її

              «крилатість, що проявляється індивідуально.

Мета:         усвідомити значимість вірша; удосконалювати навички                                       виразного           читання; виховувати прагнення до духовного                                     багатства.

Тип уроку:  комбінований.

Обладнання:  підручник, дидактичні мультимедійні матеріали до вірша

                         Ліни Костенко «Крига на Одрі» (автор – О.М.  Авраменко),                                вірш Кравченко Вікторії,  випускниці Ірдинської ЗОШ І-ІІІ ст.,                       «Я хочу полетіти в хмари».

 

Хід уроку

І. Опитування домашнього завдання (3 учні).

1. Виразне читання вірша Ліни Костенко «Крига на Одрі».

2.Питання і завдання:

- Який твір називається диптихом?

- Зачитати метафори, пояснити їх роль.

- Які рядки з вірша найбільше сподобались?  Чому?

-Зачитати і прокоментувати  відповідь чайки.

3. Демонстрація мультимедійного матеріалу із посібника « Дидактичні мультимедійні матеріали». 7 клас. Автор – О.М.  Авраменко.

Завдання:

-         Висловити думку щодо зображуваного та змісту вірша Ліни Костенко «Крига на Одрі».

-         Зачитати рядки з поезії, які б відповідали зображуваному на екрані.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ. Основний зміст уроку.

1.Слово вчителя про духовність, окриленість.

Здається ж, люди, все  у них людське,

Але душа ще з дерева не злізна.

Яким чином ці рядки Ліни Костенко стосуються  нашої теми?

2. Виразне читання вірша Ліни Костенко «Крила».

3. Робота з текстом вірша:

-Що робить людину окриленою? (зачитати).

-Які слова повторюються і чому?

-Доведіть, що провідна ідея першої  частини диптиху( ми про неї говорили на попередньому уроці)  логічно завершується  у другій.

 

4. Виразне читання поезії учнями (2 учні).

 

5. Вправа на розвиток творчої уяви « Уявіть себе поетом».

         Продовжіть, розвиньте думку Ліни Костенко про появу «крил» у     людини.

 

6. Диференційоване завдання.

- Вправа « Завершіть  речення» (письмово). Крилатісь – це…

- Скласти римовані рядки із словами «крила – летіла», « віконце – сонце».

 

ІV. Підсумок  уроку.

  Звучить вірш випускниці Ірдинської школи Кравченко Вікторії «Я хочу                     полетіти в хмари».

 

Я хочу полетіти в хмари,

Де зорі сплять в долонях ночі,

Де місяця незримі чари,

Такі ясні, як сни дівочі.

Поцілувати хочу сонце,

Пилинку срібну в руки взяти,

Відкривши в світ своє віконце,

Щоб запах неба відчувати.

Хай янгол подарує крила,

Такі ясні, як сонця вії.

Проснеться в серці волі жила

І промінь світлої надії.

Я полечу далеко в гори,

Губами до роси торкнуся,

Візьму в свої обійми море ,-

Прекрасне відчуття, клянуся.!

Я хочу полетіти в хмари.

Де зорі сплять в долонях ночі,

Де безнадії дивні чари,

Такі ясні, як сни дівочі.

Чи перегукується вірш Кравченко Вікторії з диптихом Ліни  Костенко? Чому?

 

 

 

V.  Домашнє завдання.

Вірш Ліни Костенко «Крила» вивчити напамять.


Категорія: Українська мова та література | Переглядів: 5147 | Додав: lexnik | Теги: Українська | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Добавити
Погода час
GISMETEO: Погода по г.Черкассы
Статистика
Поспілкуємось?
Ваша ІР адреса

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz



glitter link generator